Біографія

bio

Народився в 1986 році в місті Калуш Івано-Франківської області.

2007 року закінчив Факультет правничих наук Національного університету «Києво-Могилянська Академія» за спеціальністю «правознавство».

Андрій розпочав професійну кар’єру юриста у вересні 2004 року у юридичній фірмі «Контракт», на посаді юриста. Займався юридичним супроводом організації бізнесу, супроводженням господарської діяльності, представництвом у судах.

Із квітня 2005-го – юрист Адвокатського бюро Геннадія Копейки. Андрій Довбенко консультував із питань корпоративного права, структурування інвестицій, транзакцій в сфері нерухомості, зокрема юридичного супроводу фінансування будівництва. Представляв інтереси клієнтів у судових справах.

Із листопада 2006-го – юрист «ПрайсуотерхаусКуперс Україна», з січня 2007 року – старший юрист. До сфери відповідальності входили: консультування із юридичних та податкових питань провідних українських та міжнародних клієнтів, супровід їх діяльності або окремих проектів на рівні України та інших пов’язаних юрисдикцій. Андрій Довбенко консультував у сфері податкового, корпоративного, банківського та фінансового права, супроводжував інвестиційні проекти у сферах агросектору, нерухомості й будівництва, харчової промисловість, банківська та фінансова сфера, машинобудування та важка промисловості, енергетики тощо.

Із жовтня 2007-го Андрій Довбенко – старший юрист іншої компанії із «Big 4» – «Ернст енд Янг Україна». Здійснював управління комплексними консалтинговими проектами у різноманітних сферах, зокрема: банківській і фінансовій, транспорті та логістиці, агросекторі, нерухомості й будівництві, легкій промисловості, машинобудуванні та важкій промисловості, енергетиці та добувній промисловості. Андрій Довбенко, як правило, очолював команду із 5-10 юристів та відповідав перед роботодавцем та клієнтом за якість, своєчасність і професійність роботи.

Із листопада 2011-го – радник міжнародної юридичної фірми «Андреас Неоклеус і Ко». Відповідав за розвиток судової та арбітражної практики у компанії. За достатньо короткий термін сформував потужну команду юристів, яка захищала інтереси провідних міжнародних та українських компаній.

Із жовтня 2015-го – Керуючий партнер «Андреас Неоклеус енд Ко. Україна». Основні напрямки – стратегічне управління, формування команди, супровід проектів, управління судовою практикою. Із вересня 2016-го – Керуючий партнер «Неоклеус і Довбенко». Зараз –  Керуючий партнер міжнародної юридичної фірми N&D.

Займається на експертному рівні питаннями інвестиційної політики, корпоративного оподаткування, законодавчої підтримки розвитку бізнесу. Веде авторські блоги у ділових ЗМІ.

Бере участь у експертних заходах за участі представників державних структур і бізнесу. Надає аналітичні експертні пропозиції та консультації щодо законодавчої оптимізації бізнес-процесів в Україні.

У бізнес-середовищі просуває ідеї дерегуляції підприємницької діяльності в Україні, запровадження європейських принципів інвестиційної політики, посиленні державно-приватного партнерства і соціальної відповідальності бізнесу.

Активно взаємодіє із суспільними інститутами та громадськими організаціями. Разом із низкою експертів виступив з ініціативою створення громадської організації Фонд «Інвестиційна Україна».

Вільно володіє українською, англійською та російською мовами, має базовий рівень німецької.

Одружений, має доньку. Хобі: спорт, джаз, класична та сучасна література.