В рамках міжнародного джазового фестивалю відбулася щорічна зустріч закритого клубу інтелектуальних лідерів і впливових бізнесменів Nobles Fortune Club. Протягом дискусії обговорювалися питання створення організацій майбутнього і потенціал розвитку України. У розмові взяли участь бізнесмени з Литви, мер Львова Андрій Садовий, а також відомий юрист Андрій Довбенко.

Тема зустрічі перегукується з теорією бельгійського консультанта Фредеріка Лалу в книзі “Відкриваючи організації майбутнього”. Це принципово новий погляд на розвиток організацій, який допоможе перейти на наступний рівень розвитку і побудувати свідому і цільну компанію майбутнього. Лалу класифікував організації, надавши кожній групі кольоровий код — від червоного до бірюзового, в залежності від того, як побудовані взаємини всередині організації.

Спікерами зустрічі виступили банкір і бізнесмен Вітаутас Буйунас, переможець премії комітету Нобелівських лауреатів «Бізнес заради миру» Владас Лашос і мер Львова Андрій Садовий. Учасники дискусії говорили про те, як консолідувати суспільство, лідерів і ентузіастів навколо сміливих та, на перший погляд, неймовірних ідей, і що можна вважати хорошим результатом — обов’язково щось матеріальне чи це може бути малопомітний, але потужний зсув в мисленні соціуму.

Литовський бізнесмен, співзасновник і співвласник кількох підприємств у сфері логістики, високих технологій, екологічно чистих технологій і є-комерції Владас Лашос на прикладі Литви розповів, як ініціатива невеликої групи людей змінює світ:

Ми спільно з Массачусетським інститутом технологій, де зародилася культура мейкерів, зробили пересувну лабораторію, яка їздила від школи до школи. У ній учні та вчителі вчилися друкувати на 3D-принтері, працювати на CPS-верстаті. Ініціативою зацікавився мер Вільнюса і зараз йде робота над тим, щоб п’ять шкіл оснастити стаціонарними лабораторіями.

З коротким спічем виступив партнер зустрічі, юрист Андрій Довбенко, керуючий партнер міжнародної юридичної компанії N&D Lawfirm. Він подякував спікерам Вітаутасу Буйунасу, Владасу Лашосу і Андрію Садовому за змістовну бесіду і підвів проміжний підсумок дискусії:

Для того щоб змінити світ, не обов’язково бути гучним і перекрикувати інших. Іноді переломну ідею озвучує самий тихий учасник процесу. І спрацьовує ефект важеля: невеликий вплив при правильному застосуванні сили дає проривний результат.

За словами Андрія Довбенко, бізнесу краще зосередитися на внутрішніх змінах — на рівні своїх компаній і своїх дій. Ділове співтовариство може продукувати нові ідеї і залучати до них все більше і більше коло однодумців замість того, щоб нарікати на зовнішні умови і поганий уряд.